خانه / ایزوگام / تشخیص ایزوگام خوب چگونه است؟

تشخیص ایزوگام خوب چگونه است؟

تشخیص ایزوگام خوب چگومنه است و یک فرآیند پیچیده و کارشناسی شده ای می باشد که باید با دانش و در دست داشتن اطلاعات تخصصی انجام شود.
شاید بسیاری از افراد تصور کنند که به راحتی در بازار می توان ایزوگام خوب را از ایزوگام نامرغوب تشخیص داد، در حالی که اینگونه نیست.
تشخیص ایزوگام در سال های اخیر مشکل شده است و بعضی از افراد سودجو و متقلب اقدام به تولید و عرضه ایزوگام نامرغوب نموده اند.

با خرید از شرکت هیرمان دلیجان می توانید اطمینان داشته باشید که ایزوگام مرغوب و درجه یک به شما تحویل می شود.
تشخیص ایزوگام خوب

 

فیلم در ایزوگام چیست و به چه منظور استفاده می شود

یکی از لایه ها ی استفاده شده در ایزوگام پلی اتیلن یا به اصطلاح فنی آن فیلم پلی اتیلن می باشد. دادن کلمه فیلم به این لایه بخاطر رول شدن و در اندازه های مختلف است.
فیلم پلی اتیلن کاربرد های بسیاری در امور جاری زندگی ما دارد. از بسته بندی های آب معدنی تا بسته بندی مواد خوراکی ولی در صنعت تولید ایزوگام از لایه های اصلی و حیاتی محسوب می گردد.
رول ایزوگام پس از باز کردن بسته بندی و یا وکیوم کارخانه تولید کننده، لایه ای که در ظاهر به چشم می آید و نمایان می شود همان لایه پلی اتیلن است که روی آن و در فواصل معین نام تجاری کالا و شرکت تولید کننده به همراه اطلاعات دیگری چاپ شده است که بنا به سلیقه تولید کننده می تواند تغییر و روی آن چاپ شود.
لایه ای که پس از باز کردن رول ایزوگام و قبل از نصب دیده می شود در واقع نشان اصالت کالای تولید شده می باشد و چاپ و بسته بندی غیر از کارخانه تولید کننده، بدون مجوز تولید قانونی خطا و برای عاملین آن جریمه های سنگینی هم در نظر گرفته شده است.
فیلم پلی اتیلن علاوه بر ارائه اطلاعات نام تجاری و نشان کارخانه تولید کننده برای جلوگیری از بهم چسبیدن لایه های ایزوگام در زمان رول کردن هم کاربرد دارد. این لایه میتواند محافظ خوبی برای تغییرات دمائی ایزوگام باشد.
لایه فیلم پلی اتیلن می تواند در ضخامت های متفاوتی تولید و عرضه شود و این موضوع ارتباط تنگاتنگی با مورد استفاده آن دارد. معمولا برای استفاده در تولید ایزوگام از لایه فیلم پلی اتیلن با ضخامت بین ۵۰ تا ۶۵ میکرون استفاده می شود.
در زمان نصب ایزوگام در محل، این لایه با حرارت شعله آب شده و از بین می رود و در ادامه کار نصب و حرارت متمرکز روی لایه قیری ایزوگام، کار نصب انجام می شود.
در حقیقت لایه پلی اتیلن برای دو منظور در ایزوگام مورد استفاده قرار می گیرد. یکی اینکه اطلاعات نام تجاری و نشان تولید کننده را در معرض دید خریدار قرار می دهد و دیگر اینکه از بهم چسبیدن ایزوگام در زمان رول کردن جلوگیری می کند.
پس از اینکه ایزوگام برای نصب آماده شد و حرارت دهی به آن آغاز گردید این لایه بر اثر حرارتت آب شده و از بین میرود و در حقیقت قیر مذاب به سطح مورد نظر می چسبد و ایزوگام برای بهره برداری آماده است.
در ادامه کار نصب آنچه در ظاهر نمایان می شود همان لایه روئی ایزوگام است که با یک لایه آلومینیومی در ایزوگام های فویل دار، در اکثر پشت بام ها دیده می شود.

تاثیر وزن فیلم و فویل در ایزوگام چیست؟

مکان هائی در ساختمان وجود دارد که پس از نصب ایزوگام عملیات اجرائی دیگری هم انجام می شود، مانند پی ساختمان، کف و دیوار سرویس های بهداشتی، کف آشپز خانه ها،کف و دیوار پارکینگ و یا تراس. برای عایقکاری این مناطق از ایزوگام بدون فویل استفاده می شود. زیرا وجود لایه فویل در این مکان ها از پیوستگی و چسبندگی ملات و یا لایه های دیگر با ایزوگام جلوگیری می کند.
عرض استاندارد ایزوگام ۱ متر می باشد و طول هر رول ۱۰ متر در نظر گرفته شده است. دلیل استفاده از این اعداد در تولید، هم بخاطر محاسبه وزن هر رول و هم بخاطر سهولت در کار حمل برای نصب توسط کارگران است.
توجه داشته باشید که وزن هر رول ایزوگام  از ۳۹ کیلو برای ایزوگام با ضخامت تا ۴ میلیمتر و ۵۰ کیلو برای ایزوگام با ضخامت ۵ میلیمتر می تواند متغیر باشد.
لایه های فویل و پلی اتیلن بخاطر سبک بودن وزن قابل ملاحظه ای را در ایزوگام ندارند اما آنچه که موجب تغییرات وزن در ایزوگام می شود وزن مخصوص قیر بکار رفته در هر رول می باشد.
قابل ذکر اینکه قیر موجود در ایزوگام با دو روش تولید و استفاده می شود. یکی قیر خالص پلیمری است که کلیه محصولات ایزوگام دلیجان هیرمان از این قیر در تولیدات خود استفاده می کند، و نوع دیگر قیر دمیده است که حاصل عبور مازوت در مجاورت بخار است که با استفاده از ماشین آلات مخصوص و با فشار به سطح آن دمیده می شود و در این فرایند قیر مورد استفاده برای ایزوگام فراهم می شود.
آنچه که در تولید ایزوگام دارای اهمیت است کیفیت مواد اولیه استفاده شده در ایزوگام و محل نصب ایزوگام است.
از ایزوگام با قیر پلیمری به دلیل سخت بودن ترجیح داده می شود در گوشه ها و یا لبه هائی که نیاز به خم کردن ایزوگام است استفاده نشود ولی ایزوگام تولید شده با قیر دمیده بخاطر نرمی می توان در این مکان ها استفاده نمود.
شما باید قبل از استفاده به این موارد دقت لازم را داشته باشید تا از انتخاب ایزوگام مناسب و خرید خود در مکان های مناسب استفاده کنید.
آنچه که مهم جلوه میکند استفاده از افراد با تجربه و تخصص بالا در زمینه نصب می باشد. ایزوگام با قیمت نسبتا بالائی که دارد و کاربرد آن در پشت بام و به منظور ایجاد لایه عایق ضد رطوبت و حرارت می تواند جلب اعتماد کاذب نماید، چون بدست افراد بدون تجربه نصب شده و در آینده ای نه چندان دور و پس از گذشتن مدت کوتاه ممکن است اثرات نا خوشآیند آن را به چشم ببینید.

ایزوگام به عنوان نما و دکوراتیو در ساختمان

ایزوگام می تواند به عنوان یک عنصر دکوراتیو در نمای برخی ساختمان های امروزی مطرح باشد. جائی که همه نکات بصری در ساخت یک ساختمان به چشم خریدار از حساسیت ویژه ای برخوردار است.
ظرافت ایزوگام و طرح و نقوش آن به همراه سلیقه انتخاب کننده و نصب در پشت بام و دیوار هم می تواند از اهمیت بسیاری برخوردار باشد.
ضمن اینکه با نصب ایزوگام توسط افراد کار آمد و با تجربه، عیوب احتمالی شیب بندی و نقاط ضعف پشت بام نیز پوشیده می شود. استفاده از این پوشش در نما های مجاور که از گستردگی سطح بیشتری هم برخوردار است می تواند دیوار را زیبا تر و جذاب تر در چشم بیننده نشان دهد.
دیواری که با ایزوگام پوشیده شده است تفاوت چشمگیری با دیوار بدون پوشش و یا کار شده با ملات ماسه و سیمان دارد.
پس می تواند نقش دکوراتیو را هم در این نماها داشته باشد. ایزوگام می تواند در دیوار های ساختمان های اداری، تجاری و مسکونی به کار گرفته شود و همچنین تنوع رنگ و طرح بسیار این نوع از ایزوگام می تواند گزینه های زیادی را برای انتخاب پیش روی خریداران قرار می دهد.

کیفیت محصولات کارخانه ایزوگام دلیجان

ایزوگام نامرغوب و اصل از نظر ظاهر بسیار مشابه به محصولات باکیفیت و مرغوب در بازار می باشند ولی در اصل این محصولات از مواد اولیه ی بی کیفیت و نامرغوب تهیه شده اند.
تمامی این عوامل باعث می شود تا این ایزوگام های نامرغوب در برابر شرایط جوی مختلف مقاومت کافی نداشته باشند.
طول عمر آن ها بسیار پایین باشد و در این مطالب قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با محصولات نامرغوب و خصوصیات آن ها ارائه نماییم.
برای تشخیص ایزوگام خوب باید از افراد متخصص کمک گرفت و باید به نکاتی که آن ها اشاره می کنند دقت کافی شود.

ایزوگام بی کیفیت از قیر دمیده و با روکش نامناسب و بی کیفیت و درجه سه تهیه می شود که باید در هنگام خرید کاملا دقت شود.
تشخبص ایزوگام خوب

تولید انواع ایزوگام در کارخانه دلیجان

معمولا محصولات بی کیفیت و نامرغوب از قیر دمیده و همچنین روکش نامناسب و برخی مواد پلی استری بی کیفیت و درجه سه تهیه شده اند.
در کارحانه ایزوگام دلیجان تشخیص ایزوگام خوب ساده است چرا که کلیه مواد اولیه از بهترین ها خواهد بود.
ایزوگام شرق دلیجان، ایزوگام مشکین شرق و بردین نمونه هایی از محصولات بسیار جدید هستند.
در هنگام خرید ایزوگام، بهتر است از کارشناسان و متخصصین در این امر کمک بگیرید.

شرکت هیرمان دلیجان موفق شده است با تنوع تولید و محصولاتی باکیفیت در بین مصرف کننده ها شهرت خود را حفظ کند.
تشخیص ایزوگام خوب

شیوه تشخیص ایزوگام خوب

تمامی مواردی که گفته شد به علاوه برخی از موارد جزئی کیفیت که تاثیر زیادی در کیفیت نهایی ایزوگام دارند، در کاهش طول عمر و مقاومت ایزوگام در برابر شرایط جوی مختلف تاثیر گذار می باشد.
اکثر شرکت های بازرگانی برای تشخیص ایزوگام خوب و خرید این محصول در حجم بسیار بالا از متخصصین استفاده می کنند.
برای آگاهی و کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی تشخیص ایزوگام خوب پیشنهاد می شود با کارشناسان شرکت ما در ارتباط باشید.
ایزوگام خوب دلیجان دارای برچسب و لیبل است و استاندارد و مشخصات ایزوگام بر روی آن درج شده است.

تولید ایزوگام باکیفیت و مرغوب نوعی احترام به مشتری است که سبب می شود اطمینان مصرف کننده همواره باقی بماند.

ویژگی های ایزوگام استاندارد

عایق های رطوبتی باید دارای استاندارد اجباری باشند که این استانداردها به شرح زیر به سه دسته تقسیم می شوند:

 • نوع S : این استاندارد بیانگر مقاومت در برابر سرما تا دمای -۱۰ و گرما تا دمای +۱۰۰ است.
 • نوع A : این استاندارد می تواند در برابر سرما تا دمای -۵ و در برابر گرما تا دمای +۱۲۰ مقاومت داشته باشد.
 • نوع O : این نوع استاندارد خود به دو نوع تقسیم می شود که به صورت زیر است:
 • مخصوص مناطق گرمسیر و معتدل
 • مخصوص مناطق سردسیر
تشخیص ایزوگام خوب

 • ایزوگام تک لایه
 • ایزوگام دولایه فویل دار
 • ایزوگام پودری
 • ایزوگام طرح دار
 • ایزوگام شنی
 • ایزوگام سنگریزه ای؛ با برندهای متنوع تولید می شود.

تشخیص ایزوگام خوب به عهده کارشناسان است و این عایق های رطوبتی به سراسر ایران مانند:

 • تهران
 • کرج
 • ایلام
 • قزوین
 • رشت
 • ساری
 • کرمانشاه
 • اردبیل
 • تبریز
 • کرمان و دیگر شهرهای ایران از طریق شرکت هیرمان دلیجان توزیع می شوند.
جهت خرید اين محصول میتوانید با واحد فروش در ارتباط باشید:
شرکت ایزوگام هیرمان دلیجان
راه های ارتباطی:
مدیر فروش، سرکار خانم پارسا: 09125188470
مسئول فروش، سرکار خانم شایانفر: 09125957492
مسئول فروش، سرکار خانم فرهمند: 09125462203
مدیر صادرات، مهندس حاجی جعفری: 09122702395
فروش و نصب استان تهران، خانم رادمهر: 09125357968
تلفن کارخانه: 08644231818
دفتر مرکزی تهران: 02177248117
شماره فکس: 02189772869
آدرس کانال: hirmaan@
آدرس سایت: www.Hirmaanco.com
پست الکترونیکی: hirmaanco@gmail.com
error: محتوا محافظت شده است!!